Mistrz Polski przegrywa I mecz w Lidze Mistrzów

21:21

11 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra przegrali z Arisem Saloniki I mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów FIBA. Mistrz Polski przegrał tylko 64-70. Wynik meczu mógł być inny, gdyby nie początek…

Ten był fatalny. Stelmet wyglądał na zespół przestraszony. Aris grał szybko, agresywnie, a Stelmet miękko i co rusz się mylił. Rozgrywający Koszarek i Florence zaliczyli na początku kilka prostych strat za to Arisowi wychodziło w ataku niemal wszystko.

Świetnie grał Kyle Weaver znany dobrze kibicom z Polskiego Cukru Toruń, który trafił na dzień dobry dwie trójki, a zespół z Salonik prowadził aż 11-0!

Po pierwszej kwarcie było 24-10. Potem Stelmet próbował zbliżyć się do rywala, ale ten cały czas prowadził kilkunastoma punktami. W III kwarcie wynik brzmiał już 56-48, wydawało się, że przy 18 punktach przewagi Stelmet nie ma szans nawet na przyzwoitą porażkę. Po 30 minutach było w każdym razie 58-44 dla miejscowych.

Ale Aris za szybką i agresywną grę zapłacił chyba utratą sił. Teraz, w 4 kwarcie, to Stelmet wykorzystywał wszystkie błędy gospodarzy i zrobiło się ciekawie.

Za trzy nareszcie zaczęli trafiać gracze mistrza Polski z dobrą skutecznością. Moore, Kelati, w końcu Koszarek i znów Kelati i było tylko 66-60 dla Arisu. Stelmet miał 2 razy piłkę, ale zawiedli ci najbardziej doświadczeni. Kelati i Koszarek podali piłkę w ręce rywali, za trzy trafił Vasilopoulos i na 1:42 przed końcem było 9 oczek przewagi gospodarzy. Koszarek sprowadził nasz zespół jeszcze na 63-69, ale nie starczyło już czasu by zrobić coś więcej.

Aris Saloniki – Stelmet BC Zielona Góra 70:64 (24:10, 13:13, 21:21, 12:20)

Punkty:

Aris Saloniki: Kyle Weaver 16, Giannis Athinaiou 13, Panagiotis Vasilopoulos 13, Keith Benson 8, Gary Bell 7, Kwame Vaughn 6, Dimitris Flionis 4, Brent Petway 3, Vassilis Christidis 0, Spyros Mourtos 0, Michalis Tsairelis 0.

Stelmet BC Zielona Góra: Thomas Kelati 15, Vladimir Dragicevic 11, James Florence 11, Armani Moore 10, Łukasz Koszarek 10, Adam Hrycaniuk 7, Przemysław Zamojski 0, Filip Matczak 0, Jarosław Mokros 0.

7 myśli na temat “Mistrz Polski przegrywa I mecz w Lidze Mistrzów”

1. Zastanawiam się co wybrać? czy już startować na kolanach do Częstochowy w podzięce za cud przed pogromem z baaardzo dziś przeciętnie grającymi Salonikami? czy może upić się ze szczęścia w trupa,że tylko 6 w plecy,a nie 26 ?!

2. Natępnym razem jak Stelmet nie ma zamiaru grać od samego początku to może niech od razu na starcie odda punkty przeciwnikowi bez bicia i dopiero wejdzie w mecz od 20:0.No bo po co grać od początku na pełnej koncentracji i na pełnej gotowości do zdobywania punktów skoro można ich nie zdobywać? No bo po co wygrywać,prawda? Lepiej przegrywać i ciągle gonić gonić i gonić po to by ostatecznie i tak przegrać.

3. Proponuję powyżej komentującym aby następnym razem oglądali mecz a nie tylko słuchali. Będziecie mieli pełniejszy obraz. Mecz był za darmo na you tube. No chyba że chodzi tylko o wyścigi w hejtowaniu…

4. Echhh gdybyśmy tylko mieli trenera z prawdziwego zdarzenia to ten dzisiejszy mecz byłby wygrany na naszą korzyść. Szkoda chłopaków bo znowu marnuje się ich potencjał.

5. Pomogę im nawrzucać ile wlezie. Jestem do dyspozycji. Koszykarz 60+(nie plotę!).

6. To kogos jeszcze interesuje? Wczoraj przypadkowo natrafiłem na ten mecz na YT. Razem ze mną oglądało go 835 osób!

7. 835 takich samych przypadkowych? Gdybym wiedział że tam będzie gratis to radia bym nie słuchał.