Stelmet BC haruje, właściciel mówi o sparringu i formie drużyny; i o zmianach w klubie – nowym prezesie i dyrektorze

21:03

11 września 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra ostro szykują się do sezonu 2017/18. W niedzielę zagrali w Niemczech sparring, od wtorku do treningu mają dołączyć kadrowicze, w środę odbędzie się prezentacja zespołu, a w czwartek zespół A.Gronka wylatuje na turniej do Turcji. 

My rozmawiamy z właścicielem klubu Januszem Jasiński, który opowiada o tym, co zespół pokazał w niedzielnym pojedynku z Mittledeutscher Basketball Club. Mówi m.in jak spisuje się Phil Taylor, jak mocna jest para Savović – Dragicević, a także jak wielki problem ma Thomas Kelati, który nie trenuje z zespołem, a już w niedzielę wyjedzie na badania do Niemiec.

W drugiej części rozmowy Janusz Jasiński opowie o wyborze nowego prezesa Stelmetu BC. Został nim Marek Ziółkowski z firmy Wataha. Dlaczego i  jakie są jego kompetencje? O tym poniżej. Janusz Jasiński powie też, jak doszło do tego, że Andrzej Adamek został dyrektorem sportowym klubu. I trener Artur Gronek postanowił postawić  w kolejnym sezonie na asystentów – Arkadiusza Miłoszewskiego i Jakuba Lewandowskiego i zrezygnował z Adamka na ławce rezerwowych. Dlaczego Adamek zajął jednak nową pozycję w klubie – o tym jego właściciel.

Dodaj komentarz