20:20

9 stycznia 2018

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Sensacja w hali CRS!!! Stelmet ENEA BC ZIelona Góra wygrywa z Besiktasem Stambuł w 10 meczu Ligi Mistrzów FIBA 99-96.

Do 5 minuty mecz był wyrównany choć niemal cały czas minimalnie prowadził Besiktas. Od stanu 10-10 w 4 minucie Turcy osiągnęli kilkupunktową przewagę. W 7 minucie wygrywali po trafieniu DJ Strawbery’ego 20-13. A potem nagle Stelmet pokazał obronę na europejskim poziomie, a do tego zaczął być piekielnie skuteczny. Fifi zaliczył przechwyt – zdobył punkty, Kelati machnął za trzy, a na koniec kwarty Bestia zdobył 2 punkty i Stelmet ENEA BC wygrywał 22-20 po I kwarcie.

Druga kwarta zaczęła się od popisu Stelmetu. Mistrzowie Polski grali z taką energią, jak dwa dni temu z Polskim Cukrem. Aktywni, agresywni i wynik był coraz lepszy. Swoje punkty trafiał Dragicević, energią Fifiego Matczaka można by chyba obdzielić kilka zespołów. W 18 minucie Gecevicius trafił za trzy i prowadziliśmy już 43-34. W tureckim zespole w ogóle niewidoczny był Diebler, którego trójek się obawialiśmy. Stelmet wygrywał zbiórkę, mistrz Polski zanotował przez 20 minut tylko 1 stratę! To była świetna koszykówka. Po 20 minutach Stelmet miał 5 punktów przewagi, a było 49-44.

Do 26 minuty Stelmet prowadził cały czas różnicą około 10 punktów. I nagle przy stanie 61-52 coś się zacięło. Turcy to wykorzystali – DJ Strawberry i Josh Adams pozwolili Besiktasowi wrócić. Po 30 minutach tylko punkt przewagi mistrzów kraju 70-69.

Ostatnia kwarta zapowiadała emocje. I były! Stelmet uciakał, Turcy ciągle gonili. W 32 minucie remis 73-73. Potem Stelmet uciekła na 80-76 po…samobóju Palaciosa, który tak dziwnie zbijał piłkę znad swojego kosza, że ją do niego wcisnął. Znów Stelmet uciekł na 88-83, a do końca były 2 minuty.  Turcy nacierali. NA 52 sekundy przed końcem, po wolnych Kelatiego wygrywaliśmy 90-86. Diebler za trzy i tylko 90-89 dla ludzi Urlepa. Ale Zamoj huknął za trzy, Florence dołożył 2 osobiste, a Turkom w nerwowej końcówce rzuty z gry już nie wpadały. I Stelmet ENEA BC odniósł wielkie zwycięstwo!!!!

30 myśli na temat “Stelmet ENEA BC ogrywa wielki Besiktas!!!”

1. Brawo Panowie, taką drużynę chce się oglądać. Brawo kibice za doping. Brawo Pan Trener za zrobienie drużyny z niczego w kilka dni. Tylko wciąż niedosyt że moglibyśmy być na drugim czy trzecim miejscu w grupie gdyby nie upór JJ. Na ten świetnie rozpoczęty rok życzę Panu Januszowi więcej wiary w kibiców. Mimo że nie skończyli kursów na trenerów koszykówki to kibice z naszego miasta kochają ten sport i wiedzą o nim o wiele więcej niż niektórzy „fachowcy”. Pozdrawiam

2. Ale jazda bez trzymanki! Pękam z dumy! Właśnie kieliszkiem białego chardonnay świętuję dzisiejszą fantastyczną wygraną! Czapki z głów! Jak wy gracie:)))

3. 5 strat w calym meczu Zastalu….nie pamiętam.Druga sprawa Markovič dopiero drugi mecz a już eval +17 największy w drużynie,6 zbiórek w ataku,gość nam zrobi różnice.

4. szkoda ze kibicow tak malo, ceny biletow tez kosmos jak na zielonogorskie warunki. Zastanawiam sie czy to tylko ceny odstraszyly kibicow czy po prostu nikogo nie intresuje te europejskie rzucanie do obreczy?!?!

5. W pewnej gazecie(…L) jest artykuł o wygwizdaniu Materny na niedzielnym meczu. Chociaż nie cierpię dobrej zmiany za różne sprawy, a za niektóre ją cenię, to dziękuję Maternie, że pomógł w pozyskaniu sponsora. Wystarczyło podziękować mu na parkiecie, bez pokazywania osoby, tej niezręcznej sytuacji by nie było. Trzeba umieć wyciągać wnioski. wygwizdano Rafalską, która generalnie jest ceniona, więc po co stwarzać taką sytuacje ponownie? Panie Materna, równy z pana gość,dziękuję za tego sponsora.

6. prosimy o emocje z głośnika !!! co do meczu to brawo brawo brawo !! najlepszy mecz z CRS od kilku lat !!

7. Super mecz i drużyna i super klub się tu nam zmontował przez dosłownie kilka dni.Wielki SZACUN dla Andreja Urlepa normalnie GENIUSZ,czy diabeł wcielony ?! Gratulacje panowie,az chce się odduchać pełną piersią.A ten wczesniejszy statystyk meczył się półtora roku jakbu z górki miał jechać ciągle pod górke.Dzięki ci Boże za oświecenie Jana !!!

8. Wojtek, niektorym niestety nowa wladza mocno namieszała w zyciu i skutki sa negatywne. Jako osoba pracująca w branzy bedacej na celowniku oraz mąż nauczycielki, ktora pracowala w gimnazjum jestem w stanie zrozumiec gwizdy.

9. CO NAJMNIEJ TRZY WPISY ŚMIERDZĄ FALUBAZOWYM ROBERTEM D. TFUUUUUUUUUUUUUUU

10. Mnie też dobra zmiana kopie codziennie i rozumiem gwizdy, już wiele razy na róžnych sportowych imprezach były gwizdy, które popieram, dziękuję tylko Materię za pomoc. A Kubickiemu i Jasińskiemu, że z nim rozmawiają dla dobra miasta. Za bajzel jaki robi PiS zapłacą jeszcze nasze wnuki, ale to inny temat.

11. Pełna zgoda. Gratki naszym koszykarzom! To jest cos! Ciekawe, jak na wyjezdzie bedzie. Oby podobnie.

12. Wojtek , mnie i bardzo wielu ludziom ta władza bardzo ulżyła w życiu . Niezależnie od tego hala sportowa to nie jest miejsce na manifest polityczny , niestety nie każdy ma wyczucie miejsca i czasu , prostactwo. W szczególności Panu Maternie chyba się te gwizdy z naszej strony nie należały …. Wielkie , wielkie gratulacje dla Stelmetu Enei , wielka wygrana !!!

13. Dzień 09 stycznia proponuję ogłosić dniem Zielonej Góry. Jakież to żałosne od początku sezonu STELMET (koszykarze) grali z różnym skutkiem i co nagle kilka dni i cudowna przemiana nowy trener (kasa)nowy sponsor (dojna krowa) poseł i ten sam właściciel. Właściciel już nawołuje do szukania nowego sponsora (Franka na kajak). Poczekam zobaczę kasy zabraknie i wyniki będą żałosne. Sport teraz jest żałosny właściciel chce na nim dobrze zarobić (oskubać sponsorów) koszykarze tylko grają dla kasy a nie kibiców. Jest to towarzystwo dziwnych kroków.

14. maraczek, a słyszałeś w jakim celu właściciel nawołuje do szukania nowego sponsora? Może też słyszałeś, że firma właściciela jest największym płatnikiem do budżetu klubu? Czy tak sobie po prostu napisałeś, aby komuś dowalić?
    JJ ma wiele wad (jak każdy), ale żeby mu zarzucać próbę zarabiania na sporcie, to trzeba nie mieć pojęcia o czym się pisze.

15. a ja stawiam na uczciwość i profesjonalizm a nie rozdawnictwo i dyletanctwo, chyba mamy krótką pamięć. Tak już jest w naszym kraju, że jak w kieszeni mam parę grosza to sąsiadowi może życie się walić i co to nie moja sprawa

16. Dajcie juz spokój z tym politykowaniem na sportowym forum.Czy się wam to podoba,czy nie PIS rządzi i rządzić będzie jeszcze mam nadzieję przez conajmniej kilka,czy kilkanascie lat, a może jeszcze i dłużej.I oby jak najdłużej rządził bo to by znaczyło że dobrze służą Polsce i naszym obywatelom.Tak więc zdrowiej będzie jak się do tego przywyczaicie i podziekujcie lepiej za to,że przedstawiciele wspierają sport w naszym mieście,a nie ujadacie jakbyście się szaleju najedli.Zobaczcie co np.taki Biedroń zrobił z koszykówką z Słupsku bo jak tak dalej pójdzie to Słupsk zniknie z koszykarskiej mapy na długie długie lata?! Tak wiec zanim zaczniecie ślepo i bezmyslnie jechać po kimś to się najpierw zastanówcie czego wy tak naprawdę chcecie?!

17. Litości, cieszmy się już wygraną i zostawmy politykę .Widzimy się w w sobotę w dobrych nastrojach!

18. Belzebub: nie opowiadaj bzdur. Biedroń nie ma nic wspólnego z tym co się stało z Czarnymi. To twoi idole z Pisu ( w końcu Energa jest państwową firmą ) zabrali głównego sponsora Czarnym. Tak się właśnie kończy współpraca z politykami. Co do Materny: wszystko byłoby ok gdyby facet nie zaczął bredzić o dobrej zmianie. Zbliżają się wybory samorządowe i facet chciał zapunktować. Ale nie bardzo mu to wyszło.

19. A dla mnie zapunktował i to bardzo. Właśnie od tego są politycy, żeby lobbować w interesie swoich wyborców.

20. Belzebub, zachorujesz, bedziesz potrzebowal cos w sądzie albo wyslesz dziecko do szkoly to zmieni Ci się pogląd. I nie nawołuj do zaprzestania politykowania, skoro sam to robisz. Argument z Biedroniem – brawo. Wynosil kase z klubu jako menedzer, a potem jako prezes zle zarzadzal.

21. Uloop – Tak własnie , dokładnie tak to powinno się odbywać , a nie startowanie z list w zupełnie innej części Polski .
    Cc – mój ojciec zachorował 4 lata temu , niestety nikt mu nie pomógł , czy jest lepiej ? NIE czy jest gorzej ? NIE
    Z sondami mam do czynienia od wielu lat ( poniekąd służbowo ) i z pełną świadomością powiem , że to co tam się dzieje to kompletne BEZPRAWIE !!

22. Takze tyle. Natomiast nie odbieram zaslug wiceministrowi Maternie. Podobnie jak senatorowi Sługockiemu.

23. Panie Materna! Jesli Pan pomógł Stelmetowi to dziękuję!