Stelmet gra w środę w Szolnoku. U Węgrów rewolucja, łatwe zadanie mistrzów Polski?

21:36

10 stycznia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Stelmet BC Zielona Góra zameldował się we wtorek około południa w hotelu Garden w węgierskim Szolnoku, a wieczorem intensywnie szykował się do jutrzejszego meczu Ligi Mistrzów z Szolnoki Olaj. Stelmet BC jest faworytem – w niedzielę pokazał bardzo dobrą dyspozycję w PLK w meczu z Polskim Cukrem Toruń, wygrał z Węgrami u siebie 20 punktami, Węgrzy są najsłabsi w grupie E, a do tego wszystkiego zwolnili w ostatnich dniach 3 zawodników i zmienili trenera! 

Węgrzy w swojej lidze są dopiero na 9 miejscu z bilansem 6-6. Z ostatnich 5 meczów przegrali aż 4. W Lidze Mistrzów z jedną wygraną zajmują ostatnie miejsce. I już o Lidze Mistrzów za bardzo nie myślą. -Chcemy ratować ligę węgierską – powiedział wieczorem Radiu Zielona Góra nowy szkoleniowiec Serb Zoran Kmezić.

Klub z Szolnoku ogłosił, że to właśnie on poprowadzi drużynę w poniedziałek po kolejnej porażce w lidze węgierskiej. Kmezić zastąpił Chorwata Stojana Ivkovića, który prowadził Szolnoki w Zielonej Górze w I spotkaniu obu ekip. Wtedy zapowiadał, że wynik rewanżu będzie odwrotny. Nie będzie miał szansy poprowadzić swego zespołu w tym rewanżu… A Kmezić mówi, że w klubie z Węgier i w ogóle w światku koszykarskim w Szolnoku atmosfera jest w tej chwili zła i on ma za zadanie zapanować nad sytuacją tak, by Szolnok zaczął iść w górę tabeli ligi węgierskiej.

Poza trenerem Węgrzy rozstali się kilka dni temu z Ryanem Wrightem i Aleksą Popovićem, a w poniedziałek ogłosili też, że nie będzie u nich grał James Kinney. W węgierskim klubie zatem zmiany, a trzeba dodać, że z kolei 2 tygodnie temu Szolnoki zatrudnili Luksę Andrića – chorwackiego centra. Wczoraj ogłosili zatrudnienie Darryla Bryanta – amerykańskiego rozgrywającego, ale on nie będzie mógł grać z nasza ekipą ze względów proceduralnych.

Wygląda w każdym razie na to, że Stelmet BC ma lekko ułatwione zadanie mając naprzeciwko siebie pełen zmian zespół z Szolnoku. Ale nasi trenerzy i zawodnicy przypominają dwa mecze z tego sezonu, kiedy Stelmet BC miał podobną sytuację i…zawalił sprawę. Pierwszy – z Energą Czarnymi Słupsk, u których zabrakło Jerrela Blassingame’a oraz mecz z Partizanem, który grał bez 4 zawodników i I trenera, a jednak oba mecze przegraliśmy.

Stelmet ma zresztą swe problemy. Ponownie nie ma w zespole Nemanji Djuriśića, który ma ciągle niezrośnięta pękniętą kość kciuka. Dziś na treningu z kolei kostkę skręcił Karol Gruszecki, potrenował więc tylko kilka minut i nasz fizjoterapeuta będzie go próbował postawić na nogi, ale jego występ w meczu z Węgrami nie jest pewny.

Jeśli jednak Stelmet BC chce walczyć o wejście do fazy playoff, a jest jeszcze na to mała szansa to nie może oglądać się na rywala, czy pojedyncze urazy swoich zawodników tylko po prostu musi spiąć się i wygrać wszystko do końca rundy zasadniczej. Mecz w Szolnoku w środę o 18, zapraszamy na transmisję do Radia Zielona Góra.

A poniżej dwie rozmowy z ludźmi z naszej ekipy – mamy jednego z asystentów Artura Gronka – Andrzeja Adamka i skrzydłowego Przemysława Zamojskiego.

 

Jedna myśl na temat “Stelmet gra w środę w Szolnoku. U Węgrów rewolucja, łatwe zadanie mistrzów Polski?”

  1. Po dzisiejszym meczu bardzo dobra „promocja” Zielonej Góry

Dodaj komentarz