Stelmet w grupie Ligi Mistrzów z Besiktasem, Ostendą, Arisem czy Nymburkiem.

14:57

11 lipca 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

W szwajcarskim Mies rozlosowano grupy koszykarskiej Ligi Mistrzów 2017/18. Mistrz Polski Stelmet BC Zielona Góra znalazł się w grupie D. Zespół Artura Gronka wylosował Beskitas Stambuł, włoski Sidigas Avelino, Aris Saloniki, Telenet Oostenda, CEZ Nymburk i dwa zespoły z eliminacji.

Na tych  dwóch pozostałych rywali Stelmet BC jeszcze poczeka, bo zostaną oni wyłonieni w trzystopniowych kwalifikacjach.

Pierwszym z nich będzie zespół który wygra rywalizację, w której najpierw zagrają Sigal Priśtina z Tsmoki Dinamem Mińsk. Zwycięzca tej pary zagra z Budivielnikiem Kijów. Kto z kolei wygra tę rywalizację zmierzy się na koniec z Nanterre i zwycięzca tej „ścieżki” trafi do naszej grupy.

Druga „ścieżka” eliminacji do naszej grupy to najpierw mecz Dinamo Tbilisi – Joventut Badalona. Zwycięzca zagra z fińską Katają. I na końcu czeka Telekom Bonn.

5 myśli na temat “Stelmet w grupie Ligi Mistrzów z Besiktasem, Ostendą, Arisem czy Nymburkiem.”

  1. My się nie wzmocnimy … a raczel jeden z liderów w EL Nemanja odszedł to będziemy słabsi, starsi…. moze w Europie szału znów nie być. Oby juz się klub nie cofał w rozwoju…

  2. My się wzmocniliśmy bo doszedł Dragićević ,Matczak i Mokros a odszedł Vaughn i beznadziejny Zajcev, dojdzie jeszcze jakiś silny skrzydłowy… mamy stały trzon składu i od początku sezonu nie musimy się budować jak co roku. Będziemy mieć więcej zgrania a trener doświadczenia. Może w Europie szał być! Oby jak najmniej w przyszłym sezonie takich marudnych kibiców, którzy przy każdym artykule n/t Stelmetu muszą swoje stękania upubliczniać.

  3. Brawo „pol”. Ale uważaj, bo tu grasuje taki jeden „zamekbłyskawiczny”, który wszystko wie lepiej bez wychodzenia z domu, właściwie wie wszystko już teraz, to nawet nie oglądaj nic, on Ci powie wszystko, nie będziesz musiał się denerwować, wydawać pieniędzy na bilety, czy nie daj Boże gdzieś jeździć:)To jest „miszcz” czepiania się:)

  4. pol,
    jak Zastal będzie grał solidnie od pierwszej minuty, z sercem, po męsku, mało kto będzie marudził nawet po przegranym meczu. Nawet ja.

Dodaj komentarz