Stelmet w Warszawie bez Savovića, ale i tak jest faworytem meczu z Legią

21:48

2 grudnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Boriś Savović nie wróci do składu Stelmetu BC Zielona Góra na niedzielny mecz z Legią Warszawa. Czarnogórzec został na badania w Zielonej Górze i pierwsze spotkanie, w jakim ewentualnie może zagrać po kontuzji nadgarstka to spotkanie z CEZ Nymurk w najbliższą środę. 

W tym tygodniu trener Stelmetu BC Artur Gronek mówił, że Savović powinien być gotowy na Legię i wydawało się, że tak będzie.

Koszykarz rozpoczął pełny trening z zespołem w miniony czwartek, ale już w czwartek poinformował, że znów czuje ból w nadgarstku, który leczył przez kilka tygodni i jego okolicach.

Znów zatem został wycofany z zajęć i postanowiono, że będzie miał kolejne badania. Badania mają wykazać, czy jego ból i dyskomfort to efekt noszenia przez kilka tygodni ortezy na kontuzjowanej ręce i jej wpływu na ścięgna czy mięśnie czy też chodzi nadal o problem z nadgarstkiem.

W każdym razie Savovića nie ma z mistrzami Polski w stolicy, ale nawet bez niego Stelmet BC powinien sobie z Legionistami poradzić.

Ci jednak jeszcze w tym sezonie nie wygrali, zmienili trenera, którym został Macedończyk Tane Spasev i chcą jednak postawić się mistrzom kraju. Center Stelmetu Adam Hrycaniuk mówi, że trzeba na Legię uważa, bo pod nowymi rządami, po przewie w rozgrywkach, będzie chciała się przełamać.

Początek spotkania na warszawskim Torwarze o 18 – na transmisję zapraszamy do Radia Zielona Góra, a relacje z meczu również w Radiu Zachód.

Jedna myśl na temat “Stelmet w Warszawie bez Savovića, ale i tak jest faworytem meczu z Legią”

  1. Oby Savović wrócił na LM… a co jeśli nie będzie zdolny do gry przez następne tygodnie? Będą szukać kolejnego wzmocnienia pod kosz?

Dodaj komentarz