19:37

3 grudnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra pokonali Legię Warszawa w kolejnym meczu PLK. Tylko w I kwarcie mistrzowie mieli trochę problemów -potem panowali na boisku i wygrali  95-78 .

Pierwsza kwarta meczu toczyła się jednak niespodziewanie pod dyktando Legii. Stelmet zaczął mecz za miękko, a Legia z animuszem. Warszawianie zaczęli od 6-0. W końcu Stelmet ją dopadł, wyszedł na prowadzenie 12-10 po trafieniach Dragicevića i znowu poluzował szyki. Legia zdobyła 12 punktów przy 2 Stelmetu i wynik nagle brzmiał 22-14 dla podopiecznych Tane Spaseva! Po 10 minutach gospodarze prowadzili 22-19.

I prowadzili jeszcze do 13 minuty, a potem Stelmet uderzył i to bardzo mocno. Świetnie zaczęli grać Matczak i Koszarek, każdy coś dokłada i mistrz Polski przejął spotkanie w wielkim stylu. Po zrywie 13-0!!! Stelmet wyszedł na prowadzenie 35-24 po trafieniu Dragicevića. Mecz był pod kontrolą – Stelmet w obronie co rusz zniechęcał przeciwnika, który popełnił kilka strat, a trzy razy w tej kwarcie nie potrafił skończyć akcji w ciągu 24 sekund, Stelmet rządził też na deskach i do przerwy ludzie Artura Gronka prowadzili 50-34.

W III kwarcie był moment, kiedy Tharpe trafił dla gospodarzy dwie trójki i goście zeszli na 12 oczek(41-53), ale potem wszystko wróciło do normy i zielonogórzanie mieli wynik spokojnie pod kontrolą. Stelmet po 30 minutach prowadził w każdym razie 70-55.

Czwarta kwarta bez historii – Stelmet dowiózł do końca zwycięstwo bez większego wysiłku wygrywając 17 punktami.

3 myśli na temat “Stolica zdobyta – Stelmet pokonał Legię bez większego problemu”

1. Jeszcze by tego brakowało,żeby mieli z aktualną Legią przegrać.Zwykła oczywistość.Zero podjarki.

2. Z Legią wygrywają wszyscy, był to po prostu dobry trening! Przecież wiadomo, że farszafka nigdy w niczym nie była i nie jest najlepsza , chyba , że w kupionych tytułach w piłce nożnej – karne z kapelusza, niedziele cudów itp.