13:57

10 września 2017

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

Niespodzianka w piłkarskich derbach lubuskich trzecioligowców: Stilon Gorzów zremisował u siebie z niżej notowanym Falubazem Zielona Góra 1:1. Obie bramki padły po rzutach wolnych: w 58 minucie prowadzenie objęli zielonogórzanie po bezpośrednim uderzeniu Szymona Kobusiński. Wyrównał w 69 minucie Jędrzej Drame, który najlepiej znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Rafała Świtaja.

Więcej sytuacji stworzyli sobie stilonowcy: już w pierwszej połowie bliski szczęścia był Świtaj, tuż po tym jak golkiper Stilonu Krystian Paszkowski popisał się świetną interwencją po uderzeniu głową przez Alberta Cipiora. Tuż przed przerwą z kolei groźnie na bramkę Falubazu uderzał Jakubowski, ale Łukasz Budzyński był na posterunku. Z kolei 66 minucie piłka po uderzeniu Damiana Pawłowskiego z okolic narożnika pola karnego odbiła się od wewnętrznej części słupka i wyszła w pole.

Bardziej zadowolony po spotkaniu był trener Falubazu, Jarosław Miś:

Spotkanie obejrzało około 1000 widzów: w kasach zabrakło biletów. W Gorzowie pojawiła się też prawie 200-osobowa grupa kibiców z Zielonej Góry. Na początku drugiej połowy doszło do incydentu: w okolicach sektora gości znalazła się grupa gorzowian a do drugiej strony płotu zbliżyli się zielonogórzanie. Ochrona użyła gazu do rozdzielenia zwaśnionych grup.