Zastal tym razem deklasuje Jenisej w lidze VTB

Enea Zastal BC Zielona Góra umacnia się na 5 miejscu w lidze VTB. Dziś koszykarze Żana Tabaka pokonali Jenisej Krasnojarsk 117-79.

Pierwsza kwarta to panowanie Zastalu to agresywna gra Zastalu, skuteczność pod koszem(78 procent za dwa!) i spokojne wysokie prowadzenie. Groselle i Frejmanis zdobywają w sumie 17 punktów, w ostatniej sekundzie trafia za 3 Richard i po 10 minutach jest 32-17 dla mistrzów Polski.

W II kwarcie trwał koncert mistrzów Polski w ataku choć wszystko zaczynało się w defensywie. Tu Zastal nadal grał agresywnie, wymusił w sumie 13 strat w I połowie i zdobył po nich aż 19 punktów. 19 punktów zdobył też Rolands Frejmanis przez 13 minut pobytu na parkiecie, a Zastal odjeżdżał bezradnym rywalom coraz mocniej. Skończyła się ta kwarta prowadzeniem ludzi Żana Tabaka 60-36!

W 22 minucie Zastal wygrywał już 30 punktami, 66-36 po trójce Richarda, potem 69-39 i…trochę przysnął. Zaczęły się błędy w obronie, nieskuteczność, goście twardziej bronili i nagle, 6 minut później było tylko 19 punktów przewag, 78-59 po punktach Kułagina. Na szczęście końcówka kwarty znów dla Zastalu i po 30 minutach wynik brzmiał 87-64.

W 4 kwarcie nic się specjalnego nie wydarzyło – Zastal spokojnie podwyższał prowadzenie  i wygrał punktami 38 punktami.