Mayan Oliver i Charles Fernandez najlepsi w Pucharze Polski

Mayan Oliver z Meksyku i Charles Fernandez z Gwatemali wygrali drugą w tym roku edycję Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, odpowiednio wśród pań i panów.

Oliver Mayan wyprzedziła na podium Oktawię Nowacką z Legii Warszawa, a także Rite Erdos z Węgier. Polska zawodniczka ze swojego występu jest zadowolona.

Najlepiej z zielonogórzanek spisała się Nela Szczur, dla której debiut w zawodach pięciobojowych zakończył się bardzo dobrze, bo na miejscu dziesiątym.

Wśród panów zwyciężył Charles Fernandez z Gwatemali, który wyprzedził na podium Andrasa Galla i Mihaly’ego Koleszara z Węgier. Jedyny z reprezentantów Polski startujących w pięcioboju – Jarosław Świderski był siedemnasty.

Także w Drzonkowie w dniach 12-14 marca rozgrywano Puchar Polski do lat 17. Wśród pań zwyciężyła Zora Zeman z Węgier, na drugim miejscu Maja Marcinkowska, a trzecia Emma Meszaros, także z Węgier. Wśród panów najlepszy był Lukas Gaudiesius z Litwy, którzy wyprzedził Szymona Stanisławskiego i Węgra Barnabasa Simona.

Imprezę w wykonaniu zielonogórzan ocenia trener ZKS-u Drzonków Tomasz Cygański.