Intermarche II stawia się liderowi, ale przegrywa

Koszykarze Intermarche II Zielona Góra walczyli długo z liderem II ligi – AZS Politechniką Opole – jak równy z równym, przegrali jednak ostatecznie wysoko 63-79.

W zielonogórskiej ekipie zagrali tym razem, w przeciwieństwie do ostatniego spotkania w Pleszewie, ludzie trenujący z pierwszym Stelmetem czyli Kacper Traczyk i Kacper Mąkowski, a na boisko pojawił się też wracający z Miasta Szkła Krosno Damian Pogoda.

I Intermarche II do przerwy przegrywał tylko 36-38. W III kwarcie oba zespoły zaprezentowały sporo szalonej koszykówki, ale w końcówce po błędach gospodarzy lider tabeli odskoczył na 11 punktów przewagi.

W IV części meczu jeszcze Intermarche II próbował zniwelować straty, ale chyba zawodnikom Artura Cielmy zabrakło sił, a do tego kolejne straty(aż 26 w całym meczu) bezlitośnie wykorzystywał zespół z Opola.

Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobyli Bednarczyk 18, Mąkowski 14, Traczyk 11. W środę Intermarche II zagra w Żarach z Chromikiem.