Chroma wygrywa derby z rezerwami Stelmetu

Koszykarze Chromy Żary pokonali 84-73 Intermarche II Zielona Góra w derbach II ligi. Chromik dominował przez większą część spotkania, a gości tylko w końcówce postraszyli żaran.

Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana, zespół z Żar prowadził po niej 22-19. Najskuteczniejsi w obu zespołach – w Chromie obchodzący 25 urodziny Kondratowicz, a  w Stelmecie Mąkowski – obaj zdobyli po 7 punktów.

Od początku II kwarty gospodarze zaczęli uciekać. Zielonogórzanie niemiłosiernie pudłowali zwłaszcza z obwodu, pod koszem straszył ich mierzący 212 cm Kliniewski, za to Chroma była coraz skuteczniejsza. Przez 5 minut gospodarze zdobyli 16 punktów, a Intermarche II nie trafił ani razu z gry! W 15 minucie Chroma prowadziła już 36-21, a chwilę później nawet 41-33! W końcówce tej kwarty zielonogórzanie odrobili trochę strat i do przerwy było 51-38.

Trzecia kwarta niewiele zmieniła – dalej było dużo pudeł Intermarche II z dystansu i spokojne prowadzenie Chromy. Po 30 minutach wynik brzmiał 71-56, Chroma była blisko wygranej.

Ale zielonogórzanie się nie poddali. Przycisnęli w ostatnich 10 minutach i postraszyli podmęczonych żaran. Po kilku dobrych akcjach w obronie, bloku i przechwycie Góreńczyk doprowadził do sześciopunktowej straty gości. Było tylko 78-72. Gospodarze jednak zerwali się jeszcze, trafili Kołkowski i Matczak i ostatecznie Chroma wygrała 84-73.

Najwięcej punktów zdobyli w meczu – dla Chromy: Kondratowicz 17, Małachowski 15, Kliniewski 12, Harbarczuk 11; dla Intermarche II – Mąkowski 19, Traczyk i Bednarczyk po 17.