Młodzież Falubazu oddaliła się od awansu do CLJ

Dwie młodzieżowe drużyny Falubazu Zielona Góra grały dzisiaj I mecze barażowe w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Obie przegrały.

W Zielonej Górze w kategorii wiekowej U-17 Falubaz grał z FC Wrocław Academia Wrocław. W I połowie zespół Piotra Żaka grał nieźle i miał nawet 3-4 okazje do strzelenia gola, ale pudłował. W 40 minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki po rzucie rożnym rywal strzałem z pola karnego strzelił pierwszego gola. W II połowie szybko padły dwie bramki, które miejscowi właściwie sami sobie strzelili. Najpierw obrońca Falubazu podał piłkę pod nogi rywala przed własnym polem karnym – goście podwyższyli na 2-0. Kilka minut później był gol samobójczy i było 3-0. Potem błąd Falubazu w obronie i 4-0. W końcówce Falubaz strzelił honorową bramkę, ale wrocławianie zdobyli jeszcze jednego gola i mecz zakończył się ich zwycięstwem 5-1! Rewanż wydaje się formalnością.

Mówią trener i kapitan Falubazu:

W Gliwicach Falubaz U-15 przegrał z Piastem 0-1. W 51 minucie akcja z głębi pola i Marciniak strzelił, jak się okazało, jedynego gola w meczu. Obserwatorzy spotkania przyznawali, że Piast był lepszym zespołem, Falubaz nie miał w zasadzie zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola, ale w rewanżu – w związku z niewielką stratą – istnieje szansa na walkę o awans.