Stelmet powalczył, ale przegrał w Sankt Petersburgu

Powalczyli, ale rywal okazał się lepszy. Piątej porażki w lidze VTB doznali koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra.

Zielonogórzanie przegrali na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg. 71:83. Stelmet – podobnie jak przed tygodniu w spotkaniu z Jenisejem – zaczął dobrze i energicznie. Po kilku minutach nasz zespół prowadził 15:14. Gospodarze opanowali sytuację, ale Stelmet – mimo nienajlepszej gry – w pierwszej części trzymał się faworyta. Do przerwy zielonogórzanie przegrywali różnicą tylko 5 punktów (37:42).

Niestety, trzecia kwarta okazała się decydująca. Stelmet przegrał tę część meczu 15:26. Zielonogórzanom zabrakło już sił i pomysłu, by dojść gospodarzy i ostatecznie przegrali różnicą 12 „oczek”.

Bilans Stelmetu w meczach ligi VTB to dwa zwycięstwa i pięć porażek. Kolejne spotkanie 9 grudnia w hali CRS. Do Zielonej Góry przyjedzie utytułowany zespól Khimki Moskwa w składzie z Dee Bostem.