Futsalowe derby dla zielonogórzan

W derbowym pojedynku II ligi futsalu drużyna PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonała we własnej hali Mundial Żary 4:3 (2:0).

Kiedy do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, wydawało się, że zwyciężą w tym meczu bez większych kłopotów. Na początku drugiej połowy dołożyli jeszcze jedno trafienie. Jednak kiedy nieco później goście strzelili dwie bramki, to mecz się wyrównał.

W końcowych pięciu minutach było 4:3 dla zielonogórzan i miejscowi nie mogli być pewni zwycięstwa. Żaranie walczyli bowiem do samego końca. Trzeba jednak przyznać, że zwyciężył zespół na pewno bardziej doświadczony.

Bramki dla zielonogórzan: Dawid Kaczor (9 min, 34), Dominik Skrzyński (15, 22). Dla żaran: Daniel Gałach (30-karny, 35), Krzysztof Frydlewicz (27).