Stelmet rozbił Spójnię na wyjeździe!

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali Spójnię w Stargardzie 85:59 w kolejnym meczu PLK. Trzeba przyznać, że obie ekipy dzieliła różnica klas.

Właściwie był to mecz bez historii. Zielonogórzanie od początku przejęli inicjatywę i kontrowali wydarzenia na parkiecie. Pierwszą kwartę wygrali 21:9, drugą 24:15. Pierwsza połowa to zatem wyraźne prowadzenie drużyny trenera Igora Jovovicia – 45:24.

Takiej przewagi nie można było roztrwonić w dwóch kolejnych kwartach. Trzecią zielonogórzanie przegrali – 18:23, ale w ostatniej zdecydowanie potwierdzili swoją dominację w tym pojedynku. Czwartą partię wygrali 22:12. Ostatecznie Stelmet rozbił Spójnie – 85:59!

W trzeciej kwarcie urazu kolana doznał Darko Planinić, który musiał opuścić parkiet. Miejmy nadzieję, że z nogą wysokiego gracza Stelmetu nie stało się nic poważnego.

Spotkanie podsumowuje Jacek Białogłowy, które relacjonował je na antenie Radia Zielona Góra i Radia Zachód: