Drugi dzień pływackich MP: czwórka lubuszan w finałach – Beberok z brązem!

Czwórka lubuskich pływaków awansowała do finałów swoich konkurencji podczas drugiego dnia pływackich Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 letnich w Lublinie. Jest jeden medal – Filipa Beberoka z Zielonej Góry!

Beberok zajął 10. miejsce w finale A. Wśród juniorów dało to zielonogórzaninowi 3 miejsce więc wywalczył w tej kategorii brązowy medal.

Z kolei Aleksandra Kramer zajęła w tej samej konkurencji 7. miejsce wśród kobiet.

Klubowy kolega Beberoka i Kramer Jakub Skierka wywalczył awans do finału B na 50 metrów stylem grzbietowym. Jednak do tego wyścigu nie przystąpił decyzją trenera, który chciał się skoncentrować na przygotowaniach do 200 metrów grzbietem. Do finału B weszła również Wiktoria Skowrońska z MKP Słowianka Gorzów. 18-letnia gorzowianka na 100 metrów stylem klasycznym zajęła ostatecznie 20. miejsce. Pozostali nasi zawodnicy odpadali dziś w eliminacjach.