Wyczerpany Zastal dostaje potężne baty od Chimek

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali z Chimkami Moskwa 70-89 mecz, który mógł im dać 6 miejsce po rundzie zasadniczej ligi VTB. Faktem jest, że Zastal zagrał dziś czwarty mecz w ciągu 7 dni i fizycznie poległ z Rosjanami, ale chyba nikt się nie spodziewał, że zagra aż tak źle. Nasz zespół już po 10 minutach miał 22 punkty straty i Rosjanie spokojnie kontrolowali do końca dzisiejszy pojedynek.

Pierwsza połowa to była katastrofa w wykonaniu Zastalu. Drużyna wyglądała, jakby grała wspólnie po raz pierwszy, błędy w obronie i potężna nieskuteczność w zestawieniu z agresywną grą i skutecznością Rosjan spowodowały, że Chimki po prostu zmasakrowały gospodarzy.

W 5 minucie goście prowadzili 16-4, a Zastal trafił ledwie dwa razy z gry, grał na kilkunastoprocentowej skuteczności, a do tego dawał Chimkom pod własnym koszem robić to co chciały.

Żan Tabak wpuszczał kolejnych graczy, ale każdy z Zastalowców grał źle! W 8 minucie wynik brzmiał tragicznie, 4-25!!! Doprowadził do tego świetny McCollum. Po 10 minutach nasz zespół przegrywał 8-30 i była to najgorsza kwarta Zastalu w tym sezonie.

Druga kwarta nic nie zmieniła – Zastal wprawdzie trafił kilka rzutów, ale Chimki i tak zwiększył prowadzenie. W 18 minucie potrafieniu skutecznego Karasiewa przyjezdni prowadzili już 28 punktami, a chwilę przed końcem nawet 29, 28-57!

Zszokowany Żan Tabak w pewnym momencie już nawet przestał krzyczeć na zawodników, którzy nadal nie radzili sobie z Chimkami. A Chimki rzucały z niewiarygodną wręcz, 70-procentową skutecznością za trzy, trafiły aż 10 trójek i do przerwy było 30-57 na niekorzyść bandy Tabaka.

W 25 minucie po rzucie Vialcewa Chimki prowadził już 66-33 i właściwie było po meczu. Zastal szarpnął, w samej końcówce kwarty zrobił serię 10-0 i na ostatnią zameldował się z 20 punktami straty, 48-68.

W 33 minucie Zastal po dobrym początku kwarty zszedł na -17, 53-70, ale na nic więcej nie było go stać. Rosjanie grali końcówkę rezerwowymi, a wygrali ostatecznie 89-70.

Teraz Zastal leci do Nursułtanu na mecz z Astaną, ale dzisiejsza porażka powoduje, że może sezon zasadniczy skończyć na 7 miejscu choć jeszcze niedawno miał realną szansę na piąte…