Lechia walczyła z Miedzią i wiatrem, ale 3 punkty zgarnęła

Piłkarze Lechii Zielona Góra odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej III ligi. Zespół Andrzeja Sawickiego pokonał na wyjeździe rezerwy Miedzi Legnica 1-0, a gola na wagę 3 punktów zdobył Przemysław Mycan.

Przez większą część spotkania przeważali gospodarze – jeszcze w pierwszej połowie Lechia jednak spokojnie zatrzymywała ich, a sama próbowała zaatakować.

W II połowie ekipa z ZG miała jednak kłopoty z przejściem przez linię środkową, a poza dobrze grającym rywalem przeszkadzał jej też silny wiatr.

Miedź nacierała coraz mocniej, co rusz pod bramką Wojciecha Fabisiaka było bardzo groźnie aż nagle, w 84 minucie po dopiero drugiej poważnej sytuacji w tej części meczu, gola zdobyli Lechiści!

Po kontrze Mariusz Kaczmarczyk sprytnie wywalczył rzut rożny, a za chwilę po wrzutce z rogu, piłkę przed polem karnym otrzymał Mycan. Pięknie strzelił przy lewym słupku bramki gości, a zasłonięty bramkarz Miedzi był bez szans.