Dwie wygrane UKS-u 13

Zarówno juniorki i juniorzy UKS-u 13 VII LO Zielona Góra awansowali do fazy finałowej turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski w siatkówce. Dziewczyny dziś wygrały 3-2 z MKS-em Volley Świdnica, a chłopcy pokonali 3-0 SPS Volley Ostrołęka.

Juniorki, które grają w Zielonej Górze, wygrały pierwsze dwa sety do 21 i 24. Świdniczanki zdołały wyrównać dzięki zwycięstwu do 14 i 21. Tie-break bardzo wyrównany, obie ekipy miały piłki meczowe, ale finalnie 18-16 wygrały zielonogórzanki i dzięki temu jutro zagrają w najlepszej czwórce turnieju ćwierćfinałowego.

W analogicznym turnieju juniorów w Rzeszowie siatkarze UKS-u bez straty seta pokonali SPS Volley Ostrołęka i czekają na mecze fazy finałowej. Mówi trener zespołu Krzysztof Dobek: