Trzech seniorów Falubazu w półfinale IMP. Protasiewicz miał groźny upadek!

Zdecydowana większość żużlowców Marwis.pl Falubazu Zielona Góra pomyślnie zakończyła udział w ćwierćfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski i uzyskała awans do półfinału. Mowa o Piotrze Protasiewiczu, Damianie Pawliczaku oraz Patryku Dudku.

Piotr Protasiewicz zajął trzecie miejsce na turnieju w Bydgoszczy. Kapitan zielonogórskiej drużyny wywalczył 11 punktów (3, 3, 3, w, 2), a w piętnastym biegu uczestniczył w bardzo groźnie wyglądającym wypadku. Na szczęście „PePe” wstał o własnych siłach, został wykluczony z powtórki, jednak dokończył udział w zawodach i awansował dalej (Adrian Gała, zawodnik miejscowej Polonii, który upadł wraz z Protasiewiczem, został przewieziony do szpitala).

Oprócz Protasiewicza do półfinału IMP wszedł również startujący w Bydgoszczy Damian Pawliczak, który zajął wysokie piąte miejsce z dorobkiem 9 punktów (1, 3, 2, 3, 0). Zawody wygrał Szymon Woźniak z Moich Bermudów Stali Gorzów – 14 pkt.

Pawliczak przyznał, że jego celem był awans:

Z turnieju w Rawiczu do półfinału awansował inny senior Falubazu, Patryk Dudek. „Duzers” był czwarty na torze tamtejszego Kolejarza, a jego dorobek to 11 „oczek” (3, 2, 1, 3, 2).

Dudek jest zadowolony ze swojego występu i uważa, że to dobry prognostyk przed sobotnim meczem ligowym w Częstochowie:

Ostatnie, szesnaste miejsce na zawodach w Rawiczu zajął junior Falubazu, Fabian Ragus, który nie zdołał tego dnia wywalczyć choćby punktu. Inny z zielonogórskich młodzieżowców, Jakub Osyczka był rezerwowym. Na torze pojawił się raz i przyjechał ostatni. Zawody w Wielkopolsce wygrał Tobiasz Musielak z Wilków Krosno – 14 pkt.