Jeden medal Lubuszanina

W Gościęcinie zakończyły się 85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Drugi i zarazem ostatni dzień imprezy przyniósł dla naszego województwa jeden medal. To srebro juniora młodszego Dawida Lewandowskiego z POM-u Strzelce Krajeńskie.

W tej samej kategorii tuż poza podium uplasował się Ksawery Adaszak z Akademii Kolarskiej Bonecki Team Zbąszynek. Ponadto 7. był Jan Skupiński z POM-u, a jeżeli chodzi o drugą dziesiątkę to na 11. miejscu uplasował się Dominik Krzyśków, a na 14. Wiktor Czekay – obaj z AK Bonecki Team.

Wśród juniorek młodszych 4. była Maja Józkowicz z AK Bonecki Team. 6. miejsce zajęła Rozalia Dutczak z z LKS-u Trasa Zielona Góra, a 16. była jej klubowa koleżanka Maja Czarna. Ponadto 17. miejsce zajęła Nina Wasij z LKS-u POM.

Jeżeli chodzi o juniorów najlepszej z Lubuszan wypadł 10. Bartosz Wentland z AK Bonecki Team. W drugiej dziesiątce zostali sklasyfikowani 11. Bartłomiej Bacieczko z LKS-u POM oraz 12. Michał Ceglewski z AMG Cybinka.

W elicie kobiet U-23 mistrzowskiego tytułu nie obroniła Barbara Borowiecka. Gorzowianka reprezentująca Giant LIV Team nie ukończyła zmagań. W tej kategorii na 14. miejscu rywalizację zakończyła Małgorzata Krawczyk z LKS-u Trasa.

Z kolei w elicie panów U-23 najwyżej z Lubuszan był 25. Kacper Szabunia z LKS-u POM.

Ponadto na imprezie ogłoszono, że 86 MP odbędą się w Zielonej Górze-Drzonkowie w dniach 13-14 stycznia 2023.

Srebro D. Lewandowskiego oraz występ pozostałych przedstawicieli POM-u Strzelce Krajeńskiego ocenia trener tego klubu, Piotr Ignaczak: