Lechia II zaczyna wiosnę od porażki

W czwartej lidze piłkarze Czarnych Żagań wygrali z Lechią II Zielona Góra 2-0. Mecz ten otwierał rundę wiosenną.

Zielonogórzanie na trudnym terenie w Żaganiu dobrze wyglądali mniej więcej do 20 minuty. Potem kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi przejęli Czarni. Już w pierwszej połowie mogli strzelić gola, ale brakowało wykończenia. Najbliżej był wtedy Krystian Chruścicki, który tuż przed gwizdkiem nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Bramki padły w drugiej połowie. W 55 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Janusz Szkarapat. Lechia wówczas się otworzyła i gospodarze zdominowali ich całkowicie. Gola na 2-0 dołożył jeszcze w 73 minucie Krzysztof Adamczyk i 3 punkty zdobyli Czarni Żagań.

Więcej o meczu we wtorkowym magazynie Nasza piłka na antenie Radia Zielona Góra.