W I ligowych derbach: UKS Trójka pokonała AZS UZ

W grupie B I ligi piłkarzy ręcznych w lubuskich derbach UKS Trójka wygrała w Nowej Soli po rzutach karnych z zielonogórskim AZS-em UZ. Po 60 minutach było 26-26, karne miejscowi wygrali 2-0!

Gospodarze rozpoczęli znakomicie i po 12 minutach wygrywali 7:1. Zielonogórzanie zaskoczeni takim obrotem wydarzeń, obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy i doprowadzili do rezultatu 12:13.

Początek drugiej części spotkania należał do akademików. W 36 minucie doprowadzili do remisu 15:15, a w 54 minucie AZS prowadził 24:20.

Nowosolanie nie poddali się i niemal równo z syreną gola na 26:26 zdobył Artur Dymkowski.

W rzutach karnych zimną krew zachowali szczypiorniści Trójki, którzy po bramkach Artura Dymkowskiego i Marcina Hajnysza wygrali całe spotkanie za 2 punkty. Goście nie wykorzystali żadnego z rzutów karnych.