SKM Zastal przegrywa z faworytem MP

Koszykarze SKM-u Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra przegrali z Gdyńską Akademią Koszykówki 62-72 w pierwszym meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski do lat 17.

Zielonogórzanie świetnie weszli w mecz, rywale pierwsze punkty zgarnęli dopiero w 5 minucie. Kilkupunktowa przewaga SKM-u utrzymała się do końca pierwszej kwarty, gdy gospodarze prowadzili 17-10. W drugich dziesięciu minutach wynik nadal na korzyść zielonogórzan, którzy na przerwę schodzili zasłużenie prowadząc 35-34.

GAK Gdynia zrewanżowała się świetnym początkiem trzeciej kwarty, szybko odskoczyli na kilka punktów, momentami nawet na kilkanaście i utrzymywali przewagę. SKM nie zdołał odwrócić losów meczu i przegrał mecz otwarcia 62-72.

Zadowolony z postawy drużyny jest jeden z zawodników SKM-u Milan Żeromski:

Tymoteusz Sternicki z GAK Gdynia zaznacza, że w ich przypadku druga połowa była znacznie lepsza:

W pierwszym meczu grupy B Energa Hutnik Warszawa pokonała 89-60 sobotniego rywala SKM-u Akademię Koszykówki Komorów. Ten mecz o godz. 17:15.