Klęska Zastalu! Przegrał trzeci raz ze Śląskiem i skończył sezon!

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław 80:86 w piątym, decydującym meczu ćwierćfinału PLK. Zielonogórzanie przegrali w całej rywalizacji 2:3 i zakończyli już sezon, a wrocławianie awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z Czarnymi Słupsk.

Początek należał do zielonogórzan, którzy prowadzili już 6:2. Śląsk wyrównał na po 6. Po ponad 5 min gry Zastal wyszedł na 16:10, aby ostatecznie wygrać I kwartę 30:26.

W II partii Śląsk się zbliżał, ale zielonogórzanie nie oddali prowadzenia. Po kwadransie rywalizacji było 42:38 dla ludzi trenera Olivera Vidina, a po 18 min już 50:40. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Zastalu 54:45. II kwarta to 24:29 dla zielonogórzan.

Po 25 min Zastal prowadził jeszcze 62:53, ale przewaga zaczęła topnieć. Po 27 min było już tylko 62:61. Ostatecznie Zastal prowadził po III kwarcie 64:61, ale przegrał tę część 10:16.

Śląsk coraz bardziej się zbliżał. Po ponad 33 min gry w meczu był remis 69:69. Zastal zdobył sześć punktów z rzędu i wyszedł na 75:69. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener gości, Andrej Urlep. Potem to Śląsk zdobył dziewięć punktów z rzędu i zielonogórzanie przegrywali 75:78. Po rzucie Travisa Trice’a Zastal przegrywał 75:80. „Trójką” odpowiedział Nemanja Nenadić i było 78:80. Następnie dwa wole trafił Kodi Justice i zrobiło się 78:82. Potem dwa wolne rzucił Davyn Marble i mieliśmy 80:82. Następnie wolne trafił jeszcze Ivan Ramljak i ostatecznie zielonogórzanie przegrali różnicą sześciu punktów.