Triumf Węgra, Kasperczak ósmy

W zielonogórskim Drzonkowie zakończyły się międzynarodowe zawody seniorów i młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Wśród mężczyzn w kategorii OPEN najlepszy był Bence Demeter z Węgier (1478 pkt.). Na podium stanęli Polacy, a najlepszy z ZKS-u Drzonków, Kamil Kasperczak był ósmy.

Drugie miejsce zajął Daniel Ławrynowicz z CWKS Legii Warszawa (1476 pkt.), a trzeci Jarosław Świderski z UKS-u G-8 Bielany Warszawa (1440).

Najlepszy z ZKS-u Drzonków, Kamil Kasperczak był ósmy (1408 pkt.). 20-latek przyznał, że popełnił błędy podczas jazdy konnej, przez co nie załapał się na podium:

Przypomnijmy, że panie zakończyły zmagania na tych zawodach w sobotę. Klasyfikację OPEN wygrała Katerina Krejci z Łotwy. Najlepsza z Polek była druga Marta Kobecka, a najlepsza z zawodniczek ZKS-u Drzonków, Ewa Pydyszewska zajęła dziewiąte miejsce.