Buczkowski z awansem do IMP, Tonder jako rezerwowy

Krzysztof Buczkowski ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Jego klubowy kolega Mateusz Tonder zakwalifikował się jako rezerwowy.

Krzysztof Buczkowski startował w Poznaniu. W pięciu startach zdobył 13 punktów. Wygrał mając dwa „oczka” więcej Jarosław Hampel. Także 13 punktów zdobył Tobiasz Musielak, a 12 Krzysztof Kasprzak. Na czternastej pozycji Fabian Ragus, który w pięciu startach przywiózł tylko jeden punkt i po zawodach przyznawał, że to nie był jego dzień:

Jako rezerwowy w półfinale znalazł się Mateusz Tonder. Startował w Gdańsku i w pięciu wyścigach zdobył 10 punktów, razem z Oskarem Fajferem, Szymonem Woźniakiem i Jakubem Jamrogiem. Wygrał z 13 punktami Kacper Woryna przed Rafałem Karczmarzem (12) i Grzegorzem Zengotą (11). Na dziesiątym miejscu inny żużlowiec Falubazu Damian Pawliczak (6 punktów).

Jedenasty w Tarnowie był Dawid Rempała. Zdobył pięć punktów, ale jak sam zdradził dzisiejsze zawody traktował przede wszystkim jako test sprzętu:

W Tarnowie wygrał Mateusz Szczepniak, który przywiózł 13 punktów. Z kolei w Łodzi jechał Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu zakończył zmagania z dorobkiem 7 „oczek”