SKM Zastal walczył, ale trafiał tylko jeden na cztery rzuty…

Koszykarze SKMu Zastalu Zielona Góra przegrali pierwszy mecz w finałach mistrzostw Polski do lat 15, które rozpoczęły się dziś w hali przy ul. Amelii w ZG.

Zastal przegrał z faworytem turnieju – WKK Wrocław 49-59. Do przerwy młodzi zielonogórzanie prowadzili jednak dwoma punktami 30-28.

Fatalnie jednak rozpoczęli trzecią kwartę – nie trafili kilku rzutów z rzędu, rywal miał serię 14-1 i ustawił sobie mecz.

Jeszcze w 4 kwarcie Zastal zszedł na 6 punktów straty i miał szanse na odrobienie strat. Tyle, że znów zawiodła skuteczność…Tę Zastal miał dziś na poziomie 25 procent.

O meczu krótko trener Paweł Kuciemba i najskuteczniejszy dziś Maksymilian Mikołajczak, który zdobył 21 punktów:

Jutro Zastal zagra drugi mecz z Pyrą Poznań. Ten zespół przegrał dziś z Bryzą Kowale 70-71.

A więcej o dzisiejszym spotkaniu i mistrzostwach jutro w Rzucie za trzy w Radiu Zielona Góra o 12:30.