Gwardziści zdobyli 9 medali w PP w Bydgoszczy

9 medali zdobyli strzelcy Gwardii Zielona Góra w II rundzie Pucharu Polski, która odbyła się w Bydgoszczy. W strzelaniach karabinowych srebrny i brązowy medal wystrzelała Natalia Kochańska. W strzelaniu z trzech postaw zawodniczka Gwardii uległa tylko swojej koleżance z reprezentacji, bydgoszczance Anecie Stankiewicz, a w karabinie pneumatycznym rywalizację ukończyła na trzecim miejscu. W strzelaniach pistoletowych zielonogórzanie zdobyli 7 medali, a w pistolecie szybkostrzelnym juniorów gwardziści zajęli całe podium. W tej konkurencji zwycięzcą kwalifikacji i finału został Mariusz Bartczak-Gepart, który w kwalifikacjach poprawił rekord życiowy (568 pkt), a osiągnięty wynik to przekroczenie normy na mistrzostwa świata:

W finale Mariusz Bartczak-Gepart uzyskał 23 trafienia i wyprzedził kolegów klubowych, Huberta Kaczmarka i Tomasza Głowalę. W tej samej konkurencji, ale w seniorach srebrny medal zdobył Jakub Rosa. Mariusz Bartczak-Gepart zajął jeszcze 2 miejsce w pistolecie sportowym juniorów. Pistoleciarze Gwardii zdobyli jeszcze dwa brązy. Najpierw w pistolecie pneumatycznym uczynił to Grzegorz Długosz, a następnie Maja Jarosińska i Jakub Rosa w pistolecie pneumatycznym MIX.