Słubice gościły młodych lubuskich lekkoatletów

Na stadionie w Słubicach rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubuskiego juniorów (U-20) oraz juniorów młodszych (U-18) w lekkiej atletyce.

Spośród miejscowych skok wzwyż w starszej kategorii wygrał Jakub Klimiuk, który jednak nie był zadowolony ze swojego występu:

W trójskoku kat. U-20 nie miała sobie równych inna przedstawicielka Lubusza Słubice – Julia Wyrwas. Start słubiczan podsumowuje prezes klubu-gospodarza Ryszard Chustecki:

W zawodach nie mogło zabraknąć lekkoatletów gorzowskich klubów – ALKS-u AJP oraz AZS-u AWF-u. Reprezentantka tego pierwszego, Natalia Górska wygrała konkurencję skoku wzwyż i trójskoku w kat. U-18.

Trener AZS-u AWF-u, Sebastian Papuga przyznał, że na wyróżnienie zasługują wszyscy przedstawiciele tego gorzowskiego klubu, którzy dzisiaj startowali w Słubicach:

Na szyi Gabriela Dziełakowskiego z LLKS-u Osowa Sień zawisły dzisiaj aż trzy medale i wszystkie złote w kat. U-18:

Z kolei Igor Filar z ZLKL-u Zielona Góra wygrał dwa biegi przez płotki – na dystansie 110 oraz 400 m w kat. U-18. Bardziej cieszył się z tego drugiego startu i osiągniętego tam rezultatu:

Występ pozostałych zielonogórzan ocenia jeden z trenerów ZLKL-u Jerzy Walczak:

Żaranie nie przyjechali do Słubic aż tak liczną grupą jak zwykle, ale nie wrócili z pustymi rękami. Mistrzynią województwa w pchnięciu kulą (4 kg) w kat. U-20 została Alicja Dudkiewicz z Agrosu:

Swoich przedstawicieli w tych zawodach miał także klub Biegam Bo Lubię Gubin. Na dystansie 400 m kat. U-18 zwyciężyła jego przedstawicielka Wiktoria Olejniczak:

Konkurencję pchnięcia kulą (5 kg) U-18 wygrał Wojciech Lewkowicz z Uczniaka Szprotawa. Organizację zawodów chwalił jego trener Zygmunt Szwarc: