Lesiewicz uświetniła mistrzostwa LZS. Lubuskie kluby z medalami

W Słubicach zakończyły się rozgrywane przez weekend lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii juniorów (U-20) oraz juniorów młodszych (U-18).

Jednym z ciekawszych był występ reprezentantki Polski, Kornelii Lesiewicz w biegu na 200 m. Zawodniczka AZS-u AWF-u Gorzów pokonała ten dystans w czasie 23.74 ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Jej klub nie należy jednak do krajowego zrzeszenia LZS, więc rezultat zaliczono poza konkurencją, ale jest to minimum na Mistrzostwa Świata i Europy U-20:

Klubowa koleżanka Lesiewicz – Magdalena Żelazna wygrała chód na 5 km U-18 z czasem 24:47.39:

Na starcie nie zabrakło przedstawicieli innego gorzowskiego klubu – ALKS AJP. Ich występ ocenia trener Tomasz Saska:

Dodajmy, że wspomniana przez trenera Saskę Olga Rzeszewska startowała w biegu na 200 m U-20 i z czasem 24.52 wywalczyła brąz.

Złote medale zdobyło kilkoro reprezentantów innych lubuskich klubów, w tym chociażby przedstawicielka gospodarzy Julia Wyrwas (LKS Lubusz Słubice) w trójskoku U-20 z wynikiem 12.33:

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał Igor Filar z ZLKL-u Zielona Góra, który wygrał bieg przez płotki na dystansie 110 i 400 m. Na tym drugim liczył na lepszy czas niż 54.58:

W konkurencji rzutu dyskiem U-18 równych nie miał sobie Wojciech Lewkowicz z ULKS Uczniaka Szprotawa. Zawodnik przyznał, że obecnie jest w dobrej formie:

ZLKL Zielona Góra zdobył w sumie 4 medale (2 złote i 2 srebrne), LKS Lubusz Słubice – 3 (2 złote i 1 srebrny), ULKS Uczniak Szprotawa – 1 złoty, LLKS Osowa Sień – 1 srebrny, ALKS AJP Gorzów – 3 brązowe, a MLKS Agros Żary – 1 brązowy.

Występ żaran ocenia ich trener Dariusz Wisz:

Więcej o mistrzostwach, w tym komentarze i podsumowania trenerów lubuskich klubów w poniedziałkowym Magazynie Sportowym Radia Zachód. Początek po godz. 21.00.