Szalone derby w okręgówce; Zorza remisuje z Drzonkowianką

Remisem 5-5 zakończyło się spotkanie derbowe w zielonogórskiej klasie okręgowej pomiędzy Zorzą Ochla, a Drzonkowianką Racula.

W pierwszej połowie goście, czyli piłkarze Drzonkowianki Racula, byli przede wszystkim skuteczni. Najpierw trafił dla nich Szymon Waszkowiak, następnie wyrównał dla Zorzy Tomasz Wasielewski. Goście trafieniami Waszkowiaka i Konrada Kałużnego wyszli na prowadzenie 3-1. Straty zmniejszył Oskar Blinkiewicz, ale za chwilę na 4-2 strzelił Tomasz Nowiński. Pod koniec pierwszej połowy za obrazę sędziego z boiska został usunięty czerwoną kartką zawodnik Drzonkowianki Jacek Marciniak. Jako, że był też faul w polu karnym to „jedenastkę” skutecznie wykorzystał Łukasz Janus. Do przerwy Zorza przegrywała 3-4.

Na samym początku drugiej połowy wyrównali za sprawą Pawła Jeruaszka, ale osłabioną Drzonkowiankę stać było jeszcze na wyjście na prowadzenie 5-4. Zorza nie ustępowała i niemal zamknęła gości na ich połowie, co poskutkowało bramką na 5-5, której autorem był Rafał Jaszkiewicz.