Srebro i świetna „życiówka” Jakuba Pestki!

Jakub Pestka zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas przedostatniego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 18. Zawodnik AZS AWF Gorzów pobił w Bielsku-Białej aż o 63 setne sekundy swój rekord życiowy, który od dziś wynosi 48,24 s.:

Dziś w finałach rywalizowali również inni Lubuszanie. 4. lokatę w biegu na 2000 metrów z przeszkodami wywalczył klubowy kolega Pestki, Karol Szymański, bijąc wyraźnie swoją „życiówkę”. 6. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki zajął Wojciech Kaczmarek z ZLKL Zielona Góra. Do medalu zabrakło mu ponad pół sekundy. Mówi jego trener Krzysztof Filipowski:

Z kolei w biegu na 3000 metrów 6. miejsce zajęła Martyna Korwel z Astry Nowa Sól a siódmy w pchnięciu kulą był Michał Pigdanowicz z Uczniaka Szprotawa, który również poprawił swój rekord życiowy.