Strzelcy Gwardii na podium w Złotej Krócicy i Złotym Muszkiecie

Gwardia ZG

We Wrocławiu odbyła się druga ogólnopolska eliminacja do startu w finałach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Startowało ponad 300 zawodników, w tym 22 zawodników z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze i wszyscy wywalczyli kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pistoleciarze walczyli o „Złotą Krócicę”, a karabiniarze o „Złoty Muszkiet”. Pistoleciarze wygrali rywalizację o Złotą Krócicę, a karabiniarze zajęli drugie miejsce, ulegając tylko strzelcom Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji indywidualnej zawodnicy z Zielonej Góry 8 razy wchodzili na podium. Jedyny złoty medal wystrzelał Stanisław Nowosadko, który w pistolecie szybkostrzelnym poprawił rekord życiowy, osiągając 535 punktów. Aż 3 medale zdobył Piotr Bujewicz – podopieczny trenera Jerzego Wolnika: