Dwa brązy Jakimczuka

Tomasz Jakimczuk ze Startu Zielona Góra zdobył 2 brązowe medale podczas rozgrywanego w Tarnobrzegu Międzynarodowego Turnieju Słowian w tenisie stołowym dla zawodników na wózkach inwalidzkich.

Indywidualnie Jakimczuk z grupy  kwalifikacyjnej wyszedł na drugim miejscu, pokonując wynikiem 3:0 każdego z  trzech zawodników: z Ukrainy, Słowacji i Polski, następnie musiał uznać wyższość zawodnika z Czech Jiri Suchanka, medalisty Igrzysk. W półfinale przegrał ze swoim kolegą z reprezentacji Rafałem Czuperem 1:3, w meczu o brązowy medal pokonał 3:0 Romana Gulyka z Ukrainy.

Z kolei startując z Czuperem drużynowo niespodziewanie zgarnęli brąz pokonując w decydującym pojedynku Serbię 2:1.

Tymczasem zbliżają się Mistrzostwa Świata, a Jakimczuk jest bliski kwalifikacji: