Medale juniorek Startu Zielona Góra w MP

Start ZG

Cztery medale podczas paralekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów w Tarnowie zdobyły zawodniczki Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, podopieczne trenerów Jerzego Walczaka i Michała Majewskiego.

Sukcesem zakończył się występ Agaty Woźniak, zawodniczki startującej na wózku, która we wszystkich konkurencjach rzutowych zajęła medalowe miejsca uzyskując wyniki: pchnięcie kulą 4,25m – srebrny medal, rzut oszczepem 7,69m – srebrny medal, rzut dyskiem 10,88m – brązowy medal. Dobrze spisała się także Zofia Diaczuk, która zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem wynikiem 7,20m. W pchnięciu kulą zajęła VI miejsce uzyskując 4,27m, a w rzucie dyskiem V miejsce wynikiem 5,42m. O wynikach podopiecznych mówi trener Jerzy Walczak: