Lechia postawiła trudne warunki liderowi

Piłkarze Lechii Zielona Góra zremisowali na własnym boisku z Rakowem II Częstochowa 1:1 w meczu na szczycie III ligi.

Dla miejscowych to pierwszy remis w sezonie, zaś lider rozgrywek grupy III przyjechał do Zielonej Góry mając na koncie komplet zwycięstw.

Wynik spotkania otworzył już w 5 min doświadczony Piotr Malinowski z Rakowa. Wyrównującego gola w 23 min strzelił jego klubowy kolega Bartosz Chłód, bowiem było to trafienie samobójcze.

Więcej bramek już nie padło, chociaż Lechia miała kilka bardzo dogodnych sytuacji w drugiej połowie. Zwracał na to uwagę trener zielonogórzan:

Wojciech Fabisiak, kapitan Lechii ocenił to spotkanie „na remis”:

Tomasz Kuźma, szkoleniowiec Rakowa II zaznaczał, że obie drużyny chciały ten mecz wygrać:

Piotr Malinowski, najbardziej doświadczony piłkarz częstochowskiej drużyny przyznał, że pierwsza połowa w wykonaniu jego drużyny była lepsza niż druga: