AZS UZ w ligowej premierze z wysokiego C

Piłkarze ręczni AZS UZ udanie rozpoczęli sezon 2022/23 wygrywając w meczu I ligi grupy B z Realem Astromalem Leszno 31:22. Zielonogórzanie rozpoczęli bardzo dobrze i prowadzili po trzech minutach 3:0. Goście doszli do głosu w 11 minucie, gdy po bramce Mateusza Płaczka było 5:4 dla przyjezdnych. Po 19 minutach akademicy odzyskali prowadzenie, gdy było 11:10 i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 15:12. W drugiej części meczu zespół z Leszna opadł z sił, a akademicy dzięki świetnej grze w obronie, gdzie prym wiódł bramkarz Jakub Siedlecki i udanym atakom rozbili rywala – wygrywając tę cześć spotkania 16:10.

Najwięcej bramek dla AZS-u zdobyli: Kacper Kiersnowski 5, Jakub Jaszczuk, Julian Reszczyński, Szymon Matela i Cyprian Kociszewski po 4.