Lechia na fali, Surożyński znów trafił 3 razy!

Nie zatrzymuje się Lechia Zielona Góra!

Po spektakularnej wygranej z Jagielonią Białystok w Pucharze Polski, i zwycięstwie 4-0 z Miedzią Legnica w 3 lidze, dziś zespół z Zielonej Góry rozniósł u siebie w lidze Odrę Wodzisław 5-0.

Lechia prowadziła już do przerwy 2-0 po golach Górskiego i Surożyńskiego. W drugiej połowie Surożyński dodał jeszcze dwie bramki, a serial strzelecki zakończył Brazylijczyk Gabriel Da Silva.

W I połowie mecz był wyrównany, oba zespoły ambitnie próbowały dostać się pod bramkę rywala, ale dopiero w 16 minucie zrobiło się naprawdę groźnie – Łoboda uderzał ostro na bramkę rywala, a piłkę odbił bramkarz gości.

W odpowiedzi, 10 minut później Karpenko z Odry huknął na bramkę Lechii – paradą popisał się Fabisiak.

W końcu w 37 minucie Górski kropnął sprzed pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców z Wodzisławia, zmyliła bramkarza i było 1-0.

4 minuty później Cybulik z Odry sfaulował w polu karnym Łobodę i Lechia dostała karnego – wykorzystał go Surożyński i do przerwy było 2-0.

W 58 minucie rajd Górskiego, podanie do Babija „w uliczkę”, Flak fauluje pomocnika Lechii i mamy drugi rzut karny, a Surożyński znów się nie myli. 3-0.

Odra ma podcięte skrzydła, ale raz na jakiś czas próbuje atakować. W 68 minucie Kruppa strzela z 16 metrów – Fabisiak cudownie broni.

Na 10 minut przed końcem na boisku melduje się w Lechii Żurawski i daje nowy impuls zespołowi. Najpierw rusza z impetem w kierunku pola karnego, rywal go przewraca, sędzia puszcza grę, bo piłka jest pod nogami Lechitów – wrzutka, bramkarz próbuje ratować gości, ale Surożyński głową zdobywa swego 3 gola zaś Lechia prowadzi 4-0!

Na 2 minuty przed końcem waleczny Żurawski daje Lechii rzut rożny, a po dośrodkowaniu Surożyńskiego Brazylijczyk Da Silva zamyka głową wynik meczu – Lechia wygrywa 5-0.