Świetna druga połowa i punkty dla AZS-u

Futsaliści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali we własnej hali Futsal Nowiny 6-0 w meczu na zapleczu ekstraklasy.

Pierwsza połowa bez bramek, ale nie bez emocji. Atuty ofensywne prezentował przede wszystkim AZS, ale liczne strzały nie były wstanie przejść bramkarza gości Filipa Szmajdela.

Po zmianie stron w 25 minucie najlepszą okazję do trafienia miał Michał Łabęcki z drużyny Nowin. Piłka po jego strzale sprzed pola karnego odbiła się od dwóch słupków, ale do bramki nie trafiła.

Co nie udało się gościom, powiodło się akademikom. W 32 minucie trafienie na 1-0 zanotował Michał Bartnicki, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala. Ten gol otworzył worek z bramkami, bo w niedługim czasie strzelali Radosław Romanowski, Kamil Klechammer, dwukrotnie Michał Bartnicki i na koniec Sebastian Hausler. Ostatecznie akademicy, po świetnej strzelecko drugiej połowie wygrali z Futsal Nowiny 6-0.