Gwardziści po MŚ

Sylwia Bogacka, Natalia Kochańska i Patryk Sakowski z Gwardii Zielona Góra startowali w strzeleckich Mistrzostwach Świata w egipskim Kairze.

Sylwia Bogacka dwukrotnie drużynowo była czwarta. Reprezentantki Polski przegrały z Niemkami zarówno w strzelaniu na 300 metrów leżąc, a także w trzech postawach. W tej drugiej konkurencji indywidualnie była 13, a 10 miejsce zajęła razem z Maciejem Kowalewiczem w karabinie sportowym na 300 metrów. I zwraca uwagę na trudne warunki na strzelnicy:

Natalia Kochańska w żadnej konkurencji nie doszła do finału, ale lepiej poszły jej strzelania drużynowe, gdzie zajęła miejsca 18 (karabin na 50 metrów z trzech postaw par mieszanych), 11 (karabin pneumatyczny drużynowo) oraz 9 (karabin na 50 metrów z trzech postaw drużynowo):

Patryk Sakowski wraz z reprezentacją Polski zajął szóste miejsce w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów. Z kolei w zmaganiach indywidualnych w tej konkurencji uplasował się w kwalifikacjach na 37 pozycji.