Joanna Łochowska – kończy karierę po 10 miejscu w Tokio!

fot: PAP/EPA

Pochodząca z Zielonej Góry sztangistka Joanna Łochowska, zajęła 10. miejsce w kategorii do 55 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w dwuboju uzyskała 186 kilogramów – 84 w rwaniu i 102 w podrzucie. Po ostatniej próbie zdjęła buty i ucałowała sztangę, żegnając się z karierą!!!

Łochowska była najlepsza w grupie B(słabszej), jednak pokonały ją wszystkie zawodniczki z rywalizującej kilka godzin później grupy A.

Złoty medal zdobyła Hidilyn Diaz z Filipin, która wynikami: 224 kilogramy w dwuboju i 127 w podrzucie poprawiła rekordy olimpijskie, a był to w ogóle pierwszy złoty medal olimpijski dla tego kraju w historii.

Joanna Łochowska tymczasem powiedziała nam z Tokio, że jest usatysfakcjonowana rezultatem, bo najważniejszy był dla niej występ w Tokio po perturbacjach związanych z problemami zdrowotnymi.

Trzykrotna mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski kończy karierę i wraca do ZG. Sportem nie będzie się zajmowała, ale nie chce zdradzić, jaki ma pomysł na życie…