Zastal nie pozwolił Astorii na zbyt wiele i ma 4 wygraną w sezonie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra wygrali na wyjeździe z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz w meczu Energa Basket Ligi 91-73. Dla ekipy z Zielonej Góry, która miała problemy tylko w trzeciej kwarcie, to czwarta wygrana z rzędu.

Trafione wszystkie rzuty za 2 i 3 „trójki”  to dorobek Zastalu po pierwszej kwarcie, gdy wynik brzmiał 30-19. Zielonogórzanie byli żywiołowi, ale przede wszystkim skuteczni. Po 30 sekundach drugiej kwarty szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas, bo Zastal zaliczył 2 przechwyty i zdobył z nich 5 punktów. Niewiele ona jednak zmieniła. Zwiększała się dominacja drużyny Olivera Vidina. Zielonogórzanie zdobyli w całej pierwszej połowie z samych kontr 30 punktów! Na przerwę schodzili pewnie prowadząc 56-38.

Trzecia kwarta zaczęła się od serii 5-0 dla bydgoszczan, którzy przegrywali już tylko 13 punktami. Zastal długo nie rzucał z gry, a jak punktował to z rzutów wolnych. Dopiero po pięciu minutach trafił Żołnierewicz. Z kolei na ostatnie dziesięć minut podopieczni Olivera Vidina mieli zaledwie 12 „oczek” przewagi, było 66-54.

W ostatniej kwarcie zielonogórzanie ponownie grali konsekwentnie, znów wpadały ważne rzuty i wygrali zasłużenie 91-73