Lechia w ćwierćfinale Pucharu Polski!!!

Piłkarze III-ligowej Lechii Zielona Góra sprawili kolejną sensację pokonując na własnym boisku po rzutach karnych 3:1 ekstraklasowego Radomiaka Radom w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Tym samym zespół trenera Andrzeja Sawickiego awansował do ćwierćfinału, gdzie dotarło już tylko osiem najlepszych drużyn w kraju!!!

Po podstawowym czasie gry, czyli 90 minutach żadna z drużyn nie zdobyła bramki, co oznaczało konieczność rozegrania półgodzinnej dogrywki. W niej również nie padł żaden gol!

W 111 min drugą żółtą kartkę ujrzał Jakub Babij i Lechia kończyła to spotkanie w dziesięciu. W dogrywce Lechia postawiła przysłowiowy „autobus” i zaciekle broniła się na swojej połowie. Radomiak miał świetną sytuacją na 2 min do końca dogrywki, ale Maurides strzelił prosto w bramkarza Lechii, Wojciecha Fabisiaka.

Brak goli po 120 minutach rywalizacji oznaczał rzuty karne! Po raz pierwszy do piłki podszedł Filipe Nascimento z Radomiaka. Po strzale Portugalczyka futbolówka odbiła się od słupka, a po chwili złapał ją Fabisiak. Pierwszą próbę dla Lechii wykorzystał za Mateusz Surożyński. Następnie strzelał Leandro z Radomiaka, wykorzystał karnego i było 1:1. Drugiego karnego dla Lechii wykorzystał Kacper Zając, mieliśmy zatem 2:1 Dawid Abramowicz zmarnował drugą jedenastkę dla Radomiaka! Lechia nadal prowadziła w karnych 2:1. Sebastian Górski strzelił trzeciego karnego dla Lechii i było 3:1. Następnie Maurides nie strzelił kolejnego karnego i Lechia wyeliminowała kolejną drużynę z ekstraklasy!!!