Zastal zaczął ENBL od wygranej

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrał z Kalevem Tallin w pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek European North Basketball League 74-69.

Do przerwy mecz był wyrównany, a Zastal prowadził dwoma punktami.

W III kwarcie mocne uderzenie zespołu Olivera Vidina, wygrana kwarta aż 30-9! i prowadzenie po 30 minutach 70-57.

Ale to nie był koniec emocji, bo w 4 kwarcie z kolei Zastal zagrał bardzo źle – zaczął ją od serti 0-13, a przegrał aż 4-22!!! Udało się jednak obronić przewagę i wygrać 5 punktami.

W tej czwartej kwarcie jedyne dwa kosze dla Zastalu trafił Aleksandar Zecević, który był najlepszym strzelcem zespołu z ZG. Zdobył ich 19, poza tym punkty zdobywali: Hadzibegivić 15, Alford 8, Żołnierewicz 6, Kutlesić 4, Brewton 2, Kowalczyk 7, Trubacz 0, Sz.Wójcik 5, J.Wójcik 8.

Trener Oliver Vidin powiedział nam po meczu, że jego zespół dominował przez większą część spotkania, a w 4 kwarcie chyba drużyna za szybko się rozlużniła, a poza tym początkowo na parkiecie nie było podstawowych graczy: