Zastal wygrywa, świetna druga połowa

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra pokonali na wyjeździe Suzuki Arkę Gdynia 90-78 w kolejnym meczu Energa Basket Ligi.

Pierwsza kwarta wyrównana, choć po dziesięciu minutach gospodarze z 60% skutecznością prowadzili 25-20. W drugiej kwarcie zielonogórzanie przede wszystkim gonili wynik, ale poprawili defensywę i zaczęli biegać do kontr. W 19 minucie przegrywali zaledwie jednym punktem. W ostatnich sekundach żadna z drużyn nie była w stanie jednak trafić do kosza i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 42-41.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Teraz to ekipa Olivera Vidina kontrolowała wydarzenia boiskowe. W połowie trzeciej kwarty Zastal zanotował serię 13-0 i wyszedł na prowadzenie.Przed ostatnia kwartą goście prowadzili 62-59. W ostatniej kwarcie zielonogórzanie kontrolowali wynik i wygrali cały mecz 90-78.