Zastal: Druga połowa w Gdyni kapitalna! „Aż było przyjenie grać”

Koszykarze Zastalu pokonali Arkę Gdynia w PLK 90-78 i mocno zbliżyli się do miejsca, które będzie gwarantowało grę w Pucharze Polski(8 stycznia trzeba być na miejscach 1-7).

Pierwsza połowa spotkania to była „dzika”, szalona, żywiołowa koszykówka, pełna szybkich akcji, ale też błędów i nieskuteczności.

W drugiej części meczu Zastal zagrał bardzo dobrze w obronie, wygrał w ogóle dziś zbiórki, wymusił 19 strat, a kilku zawodników świetnie trafiało w drugich 20 minutach.

Wygrana była zasłużona, a po meczu nasza ekipa z zadowoleniem oceniała wydarzenia na boisku.

Trener Oliver Vidin:

Mecz był ciekawym doświadczeniem dla Przemysława Żołnierewicza, który pochodzi z Gdyni i grał w Arce przez kilka sezonów. Zaczął trochę niepewnie, ale w II części meczu był już liderem zespołu:

Świetny był też dziś Szymon Wójcik – wrażenie robi jego 15 punktów, ale też 8 zbiórek i aż 5 asyst!