Zielonogórski Start uroczyście podsumował rok

43 medale zdobyli w 2022 roku zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra w różnych dyscyplinach sportu. To 17 złotych, 15 srebrnych i 11 brązowych medali wywalczonych na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Jeżeli chodzi o naszych rozmówców, którzy znaleźli się w powyższym materiale, to prym w tym gronie wiódł strzelec Szymon Sowiński, który do sięgnął po złoto i srebro Mistrzostw Świata, na Mistrzostwach Europy zdobył 2 złote medale i 2 srebrne. Ponadto wywalczył złoto i brąz zespołowo na Pucharze Świata i jest także 4-krotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski, posiadając jeszcze brąz w krajowym czempionacie.

Parakajakarz Mateusza Surwiło sięgnął po srebro Mistrzostw Europy, brąz w Pucharze Świata oraz dwukrotnie wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Tenisista stołowy Tomasz Jakimczuk może pochwalić się brązowym medalem Mistrzostw Świata w grze podwójnej oraz złotem i srebrem Mistrzostw Polski.