Spotkanie autorów trzeciego tomu monografii o historii Zielonej Góry

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego spotkał się dziś z autorami najnowszej monografii poświęconej historii Zielonej Góry.

Książka przygotowana została z okazji jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry oraz 700-lecia nadania jej praw miejskich i opisuje dzieje miasta po 1989 roku.

– To swego rodzaju prezent od zielonogórskiego środowiska naukowego dla wszystkich mieszkańców – podkreśla prof. Wojciech Strzyżewski:

Podobnego zdania jest także prof. Czesław Osękowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego obchodów 800-lecia Zielonej Góry, który cieszy się z wydania tego tomu:

Trzeci tom historii Zielonej Góry rozpoczyna się od rozdziału poświęconego m.in. sytuacji demograficznej Zielonej Góry po 1989 roku.

Jednym z jego autorów jest dr Krzysztof Lisowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Dr Agnieszka Opalińska, która w najnowszym tomie historii Zielonej Góry opisywała organizacje pozarządowe i tworzenie się społeczeństwa obywatelskiego, cieszy się, że mogła mieć udział w powstaniu tej książki:

W trzecim, jubileuszowym tomie historii Zielonej Góry znalazł się też rozdział poświęcony zielonogórskim mediom.

Jak podkreśla prof. Magdalena Steciąg, współautorka tej części książki, po 1989 roku Zielona Góra stała się swego rodzaju medialnym centrum naszego regionu:

Dodajmy, że trzeci, jubileuszowy tom historii Zielonej Góry dostępny będzie m.in. w punkcie informacji turystycznej w zielonogórskim ratuszu. Książka ukaże się już wkrótce także w wersji elektronicznej w prowadzonej przez uczelnię Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej.

 

Exit mobile version